Czy wynik TSH 6,05 wymaga pilnej konsultacji z lekarzem?

Witam lecze sie na hashimoto przyjmuje letrox w dawce od poniedzialku do piatku 50 a sobota i niedziela 75 robilam ostatnio badanie TSH I MAM 6,05 CZY POWINNAM SIE ZGLOSIC DO SWOJEGO LEKARZA O ZWIEKSZENIE DAWKI LETROXU

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Powinna Pani skonsultowac się z endokrynologiem.
Proszę równiez zadbać o właściwy jadłospis, Pani wynik jest niepokojący i na pewno wymaga zmiany zywienia, ale prawidłowy jadłospis i zalecenia muszą opierać się o kompleksową analizę wyników badań nie tylko tarczycy, ale również ew. jednostek towarzyszących: nadwaga, cukrzyca, nadcisnienie?
pozdrawiam