Czy wyniki badania glukozy oznaczają insulinoodporność?

Witam czy po wynikach badań gluzoza 75 Na czczo 87 mg/dl norma od 70 do 99 Glukoza po 1h 172 mg/dl norma <180 Glukoza po 2h 153 mg/dl norma <152 Można stwierdzić insulinoodporność? Prosze o odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Do zdiagnozowania insulinooporności konieczne będzie zbadanie poziomu insuliny po podaniu glukozy. Na podstawie Pani wyników można co najwyżej stwierdzić nieprawidłową tolerancję glukozy (i to też jest niepewne, ponieważ trzeci wynik jest na granicy). Pozdrawiam!