Czy wyniki badania MRI świadczą o stwardnieniu rozsianym?

Proszę o interpretację wyniku badania MRI. Jestem mężczyzną - 48 lat. Opis: Na pograniczu mostu oraz konarów móżdżku po stronie lewej widoczne ognisko o podwyższonym sygnale w obrazach T2 i nieostrych zarysach wielkości 12x10x11mm. Po podaniu kontrastu stwierdza się cechy umiarkowanego wzmocnienia zmiany. W tej chwili nie mam żadnych objawów świadczących o chorobie SM.

Witam!
Aby można było rozpoznać SM konieczne jest wystąpienie objawów, które można zaklasyfikować jako rzut choroby oraz stwierdzenie rozsianych zmian hiperintensywnych w sekwencji T2. W Pana przypadku należy rozszerzyć diagnostykę o inne przyczyny (np. zmiany guzowate) stwierdzonej pojedynczej zmiany hiperintensywnej. W tym celu proponuję skonsultować problem z neurologiem. W tej chwili nic więcej powiedzieć nie można. Pozdrawiam serdecznie!