Czy wyniki TSH mojego synka są w normie?

Kilka dni temu pytałam o interpretację wyników poziomu TSH mojego syna, lecz nie znałam jednostki, więc interpretacja była utrudniona. Właśnie otrzymałam wyniki badań laboratoryjnych i proszę o ponowną interpretację wyników. Przypomnę, że syn jest wcześniakiem. Obecnie ma 5 miesięcy, a wiek korygowany to 3,5 miesiąca. Oto wyniki badań: - TSH 4,44 mikro IU/ml (piszę mikro bo nie potrafie wstawić odpowiedniego symbolu) przedział: 0,73-8,35 - FT3 4,39 pg/ml, przedział: wiek 0-5 dni 1,73-6,3 5 dni - 3 miesiące 1,95-6,4 3-12 mies.2,15-5,83 1-6 lat 2,41-5,50 - FT4 1,22 ng/dl, przedział: wiek 0-5 dni 0,86-2,29 5 dni - 3 miesięcy 0,89-2,20 3-12 mies. 0,92-1,99 1-6 lat 0,96-1,77 Badania wykonano testem firmy Roche, metodą elektrochemiluminescencji na aparacie Cobas. Nie wiem dlaczego normy TSH nie podano dla przedziału wiekowego. Bardzo proszę o interpretację wyników.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przedstawione wyniki są w normie. Nic złego więc nie dzieje się z tarczycą synka.

Życzę dużo zdrowia dla Maluszka.
Pozdrawiam