Czy wyniki USG głowy niemowlęcia mogą świadczyć o chorobie genetycznej?

Witam Mam 3 tygodnia córkę w szpitalu gdy się urodziła to miała robione usg główki (zalecenia lekarza )..W czasie ciąży lekarz wykrył u niej poszerzone komory boczne mózgu i torbiele splotów naczyniówkowy. W 38 tc jeden torbiel się wchłonął ,a komory się unormowaly. Teraz córka ma Układ komorowy nieposzerzony,nieznacznie asymetryczny L>P Splot naczyniowy komory bocznej lewy o niejednorodnej echogenicznosci z torbiela o średnicy 4mm. W okolicy podwysciolkowej lewej widoczna niewielka torbiel.Stan po krwawieniu podwysciolkowym po stronie lewej,obserwacja krwawienia II stopnia,samotna torbiel splotu naczyniowego komory bocznej lewej Proszę o pomoc w szpitalu przy wpisie nic nie chcieli mi powiedzieć a kontrolę mam za 2 ms.Czy moja córka może być chora?Czy może mieć jaka wade genetyczna?Jestem przerażona.Co to może oznaczać?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie da sie odpowiedzeć na Pani pytania tylko na podstawie USG, bez wywiadu i przede wszytskim badania dziecka. Na pewno dziecko wymaga obserwacji w Poradni Neurologicznej. Co do dalszego rozwoju też nikt Pani w 100% nie powie jak to będzie wyglądało w jej przypadku.