Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wypadanie włosów jest częstym skutkiem ubocznym Izoteku?

Witam Już dość długo nie mogę uporać się z trądzikiem.Pozostało mi już tylko leczenie izotekiem .Najbardziej obawiam się problemów z wypadaniem włosów jako skutku ubocznego.Czy wypadanie włosów jest częstym skutkiem ubocznym tej terapii?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Wypadanie włosów w trakcie leczenia Izotekiem występuje bardzo rzadko. Przez 20 lat spotkałem tylko kilka takich przypadków, a i u tych osób włosy powróciły do poprzedniego stanu po kilku miesiącach od zakończenia kuracji.

0

Nie napisała Pani nic o dotychczasowym leczeniu.
Sporadycznie włosy wypadają przy stosowaniu izoteku.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy