Czy z ciążą wszystko dobrze?

Witam. W piątek tydzień temu zrobiłam test, to było jakieś 12 dni po owulacji - wyszła jedna kreska, więc odstawiłam progesteron i już szykowałam się psychicznie na laparoskopie (PCOS;/), żeby nie zażywać już C***. W sobotę wieczorem zauważyłam w śluzie lekkie, różowe zabarwienie - byłam pewna, że okres się zaczyna… W niedzielę rano ostry ból jajnikow, byłam bardziej niż pewna, że za chwilę dostanę okres, ale zamiast niego dostałam migreny i zaczęłam wymiotować.

W poniedziałek rano stwierdziłam, że zrobię jeszcze jeden test, bo coś mi to dziwnie wyglądało. Zrobiłam zaspana, o 4 nad ranem, zobaczyłam jedną kreskę i poszłam spać. Rano wstaję do pracy, patrzę na test, a tu druga kreska - blada bo blada, ale jest, ale na opakowaniu jest napisane żeby nie czytać później niż 30 min., bo nieważne, ale zauważyłam, że jest napisane, żeby wynik czytać PO 5 min, a nie, tak jak ja, po 30 sekundach. Miałam dylemat kiedy się ta druga kreska zrobiła, wiec we wtorek, 31dc, poszłam na badanie krwi, wyniki: b-HCG 59,3, w czwartek 33 dc (48 h od pierwszego badania), wyniki: b-HCG 131.

Chciałam spytać jak to jest z określaniem tygodni ciąży i czy te stężenia są dobre. Owulacje mialam stymulowaną i monitorowaną, potwierdzoną 16 dc. Drugie pytanie to bóle brzucha: czy jest on normalny na początku ciąży? Nie mam żadnych plamień, ale brzuch dość często mnie boli. Z góry dziękuję za odpowiedź. Mój lekarz we wtorek kazał mi znow zacząć brać syntetyczny progesteron, a mam się zgłosić dopiero za dwa tygodnie.

Witam!

Beta-HCG to hormon produkowany przez zarodek od momentu zagnieżdżania się w macicy, czyli od 8-12 dnia od zapłodnienia. Na początku stężenia HCG są niskie i dlatego pierwszy test ciążowy mógł go nie wykryć. Stężenie HCG powinno podwajać się co drugi dzień - czyli w Pani przypadku rośnie prawidłowo. Wzrost HCG utrzymuje się mniej więcej do 3 miesiąca ciąży, a następnie stopniowo spada. Warości, które Pani podaje, są charakterystyczne dla 3 tygodnia ciąży, co zgadza się z terminem owulacji.

We wczesnej ciąży bóle brzucha występują dość często. Jeżeli lekarz Panią badał i nie doszukał się niczego niepokojącego, nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli jednak bóle będą się nasilać lub wystąpią niepokojace dolegliwości (np. plamienia lub krwawienie z dróg rodnych) należy przyspieszyć wizytę u lekarza.