Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy z moim penisem zostanę odrzucony?

Witam mój problem polega na rozmiarze penisa niestety jest za mały około 14cm w zwodzie i 11,12 w obwodzie przez to mam problemy psychiczne,bardzo niska samoocena praktycznie brak znajomych nigdzie nie wychodzę nie moge o tym przestać myśleć,zadręcza mnie to dosłownie niszczy mnie to wewnętrznie wydaje mi się ze miejsce w którym teraz jestem jest coraz ciemniejsze zaczynam unikać kontaktów z kobietami poprostu czuje lęk,pewnością ze zostanę odrzucony! Czy to depresja? proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam!
Proszę zwrócić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Ustalę rodzaj Pańskiej osobowości, podejmą odpowiednie działania psychoterapeutyczne, w miarę potrzeby zbadają poziom hormonów. Problem nie leży w tzw. długości lecz w kompleksach. W miarę potrzeby konsultacja u seksuologa. Wszystko da się załatwić
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0

Witam,

Z Pana opisu wynika, że Pana kompleks dotyczący rozmiaru penisa staje się przyczyną coraz to liczniejszych trudności w funkcjonowaniu społecznych i emocjonalnym. Pana opis swojego samopoczucia zdecydowanie wskazuje na obniżenie nastroju, czy to jest już depresja - do stwierdzenia zaburzenia potrzebny jest wywiad dostarczający informacji, których w opisie brakuje.
Warto jednak przede wszystkim, rozpocząć spotkania z psychoterapeutą, (który np. jednocześnie jest seksuologiem - nie jest to jednak konieczne).
Problem nie tkwi w rozmiarze, ale w Pana podejściu i postrzeganiu siebie jako mężczyzny, człowieka przez pryzmat rozmiaru członka.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Według badań statystycznych przeciętny ludzki penis ma długość od 13 do 15cm. 95% badanych miało prącie o długości mieszczącej się w tych granicach. Jak sam Pan widzi, Pańskie 14cm to bardzo przyzwoity wynik. Można przypuszczać, że rozmiar Pańskiego penisa jest większy niż połowy mężczyzn. Nie ma zatem podstaw by obawiać się, że rozmiar Pańskiego penisa będzie niesatysfakcjonujący dla potencjalnej partnerki. Kolejne badania naukowe donoszą (m. in. Eisenman R, 2001), że długość penisa nie ma wpływu na poziom satysfakcji seksualnej odczuwanej przez kobietę. Dużo większy wpływ na poziom odczuwanego zadowolenia z seksu i satysfakcję z życia seksualnego ma jakość związku, przywiązanie, oraz uczucie (Sprecher S, 2002). Jeśli wiedza poparta badaniami naukowymi nie wystarcza do tego, aby Pana uspokoić zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Pomoże Panu zrozumieć skąd u Pana tak silny lęk przed odrzuceniem, wspólnie z terapeutą będzie miał Pan możliwość odnaleźć przyczynę problemu, oraz jego rozwiązanie. Zdecydowanie nie ma się Pan czego obawiać w kontaktach z kobietami pod kątem Pańskich fizycznych predyspozycji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy