Czy z takim problemem należy udać się do specjalisty?

Witam chciałbym zapytać czy z takim problemem należy udać sie do specjalisty? Otóż podczas spoczynku i wzwodu nie mam problemów z ściągnięciem napletka lecz podczas niepełnego lub pełnego wzwodu skórka nie zawsze pozostaje w rowku żołędnym zwija się i zasłania cześciowo zołądź (wyglądowo przypomina to niepełna stulejke gdy sie tak zawinie) czy może to skutkować zbyt krótkim wędzidełkiem i moge w przyszłości odczuwać dyskomfort podczas penetracji? Dodam że problem powstaje gdy puszcze dłoń z naciągnietej skórki prącia. I jeszcze jedno takie dodatkowe pytanie czy podczas penetracji to normalne, że ta skórka bedzie sie zwijała czy zołądź musi byc caly czasz calkowicie odsłonięty? Z góry dziekuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie tylko na podstawie samego opisu. Kontakt ze specjalistą byłby wskazany nawet po to, aby mógł ocenić problem podczas badania fizykalnego.

Podczas penetracji żołądź penisa powinien być całkowicie odsłonięty, ale niewielkie zwijanie się skórki może być w pewnym stopniu normalne. Jeśli jednak skórka utrudnia penetrację, może to oznaczać problem z napletkiem lub wędzidełkiem.

Dla pewności zalecamy wizytę u urologa, który odpowie na wszystkie Pana pytania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krotkie-wedzidelko-przyczyny-metody-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.