Czy zabieg odwrócenia wazektomii jest refundowany przez NFZ?

Witam zastanawiam się nad odwruceniemi wazektomii proszę o poradę gdzie najbliżej się zgłosić oraz jaki jest koszt czy można starać się o refundację NFZ czy jest to operacja na własny koszt .Od ponad 3 lat mam ból z lewej strony poniżej pępka wszystkie badania wychodzą pozytywnie czy to może być powodem wazektomii czy nerek jakie jeszcze badania można zrobić skoro wszystko jest ok proszę o odpowiedź pozdrawiam Marcin

Lek. Tomasz Budlewski

co do samej operacji sądzę że nie jest on refundowany ew lekarz urolog może powiedzieć coś więcej. odnośnie dolegliwości jakie badania do tej pory były wykonywane?