Czy stabilizator może być refundowany przez NFZ?

Witam :) Czy mogę się starać o 2 stabilizator dla córki -16 lat? Czeka na operacje barku już ponad 1,5 roku. Przez ten czas codziennie musi nosić ortezę ,która jest już zniszczona. W związku z tym moje pytanie : Czy lekarz wypisze nam refundowany z NFZ stabilizator?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę, że lekarz wypisze odpowiednie skierowanie.