Czy zaburzenia erekcji mogą być skutkiem radioterapii?

4 tygodnie temu miałem radioterapię w ramach leczenia raka jądra, po jednostronnej orchidektomii. Zastosowano dawkę 30 Gy (20 Gy na węzły pachwinowe, biodrowe i zaotrzewnowe 10 Gy na zajęte zaotrzewnowe) w 15 frakcjach. Naświetlano mnie metodą "kija hokejowego". Ostatnio zauważyłem duże trudności z wywołaniem erekcji. Czy to są problemy przemijające czy trwały skutek uboczny? Jak można temu zaradzić?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że bardziej powinien być problem przejściowy. wskazana wizyta u onkologa - urologa