Czy zaburzenia rytmu serca leczone farmakologicznie są przeciwwskazaniem do stosowania poduszek masujących?

Witam! Moje pytania brzmią 1) czy jakiekolwiek zaburzenia rytmu serca leczone farmakologicznie są przeciwwskazaniem do stosowania poduszek masujących (np. poduszek na prąd zawierających wirujące kamienie nefrytowe), 2) czy stosowanie ww. poduszek jest przeciwwskazane u osoby ze zdiagnozowana spondylozą szyjną z stenozą względną kanału kręgowego 3) czy wspomniana spondyloza szyjna może być przyczyną zaburzeń rytmu serca? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie ma przeciwwskazań do stosowania poduszek do masażu u osób z zaburzeniami rytmu leczonymi farmakologicznie, podobnież jak u osób ze spondylozą odcinka szyjnego kręgosłupa. Oba schorzenia nie są ze sobą powiązane.