Czy zacząć już nowy blister?

Dzień dobry, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne już 2,5 roku. Zapomniałam zażyć 21 tabletki, spóźniłam się z nią 26 godzin. Lepiej wziąć ją od razu i zacząć nowy blister? Czy nie barc wcale i zrobić 7 dniowa przerwę? Czy muszę się wtedy dodatkowo zabezpieczyć? Co jeśli doszło do stosunku w dniu, w którym zapomniałam o 21 tabletce?

Dzień zapomnianej tabletki potraktować jako pierwszy z 7 dni przerwy. Spokojnie, ochrona jest zachowana, nie musi się Pani dodatkowo zabezpieczać, o ile do tej pory brała Pani tabletki prawidłowo.