Czy zaczerwienienie oka może wskazywać na pogorszenie się wady?

Witam. Otoz 6 miesiecy temu trafilismy z corcia (wtedy 5.5) do okulisty bo martwilo nas czerwone oko na ktorym rok wczesniej miala gradowke. Okazalo sie mu naszmu zdziwnieniu ze ma astygmatyzm i duza dosc wade. Po tygodniu nosila okulary. Nie bylo dnia ani chwili zwby ich nie zakładała.bi wifziala duzo lepiej. Tetaz od tygodnia zauwazylam ze to samo oko znowu jest czerwone. Wizyte mamy dopiero za 5 dni a ja sie martwie. Od kilku dni po wstaniu nie zaklada od razu okularow. A wczesniej to byla jwj 1 czynnosc po wstaniu z lozka :) moje pytanie brzmi czy czerwone oko moze wskazywać na pogorszenie wady ? Czy moze na jej poprawe? A moze ciezko swierdzic :) ? Pozdrawiam

Przyczyn może być wiele, najbardziej prawdopodobną jest po prostu infekcja wirusowa/bakteryjna spojówek.
Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.