Wady wzroku u 5-letniego dziecka

Witam mam pytanie -dziecko 5 lat bolały oczy od oglądania tv i bajek na laptopie-po wizycie u okulisty lekarz wykryl wade wzroku w obu oczach 1,75 i powiedział ze bez okularow zostawić ze dziecko wyrośnie-chciałam się dowiedzieć czy to jest duza wada u 5-letniego dziecka?

Witam. To mała nadwzroczność i raczej wyrośnie. Wada ta nie musi być skorygowana do odległości 5 i więcej metrów, czyli a bliska powinna być. Jeżeli dziecko lubi bajki TV i Pceta to zrobic okularki. POzdrawiam