Wada wzroku u 2,5-letniego dziecka

Witam, jestem po wizycie u okulisty z dzieckiem 2,5 roku wykryto wade wzroku +3 na oboje oczu i od razu recepta na okulary a ja czytałam ze jest cos takiego jak nadwzroczność fizjologiczna u dzieci wiec czy nie nalezalo by poczekać co najmniej do 3rz do az wszystko się rozwinie i nastapi calkowity wzrost gałki ocznej Proszę o rade

Piotr Pilarski

Możliwa jest korekcja jednak ta nadwzroczność jest dość duża aby sama się skorygowała. Mimo to warto nosić okulary aby uniknąć objawów takich jak ból głowy i niewyraźne widzenie.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie kierować sie zaleceniami lekarza prowadzącego.