Czy zaczerwienienie pod napletkiem jest objawem tej choroby?

Mam Kilka pytan odnosnie ureaplasma urealyticum. Kilka dni temu odebrałem wyniki badań na choroby weneryczne i na wyżej wymieniona chorobę wyszedł wynik dodatni. Próbuje teraz dowiedzieć się kiedy mogłem się zarazić. Mam takie pytania: czy zaczerwienienie pod napletkiem trwające kilka dni i czerwone kropeczki na żołedziu(po stosunku) jest objawem tej choroby? Czytałem tez ze około 70% kobiet i mężczyzn aktywnych seksualnie jest zarażonych ta bakteria, czy to jest prawda?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest zastosowanie leczenie według antybiogramu. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego

Lek. Katarzyna Szymczak

Tak, mogą to by objawy tej choroby i to prawda że dużo ludzi jest zarażonych, nawet o tym nie wiedząc.
Pozdrawiam