Co może oznaczać takie zaczerwienienie penisa w obrębie napletka?

Od kilku miesięcy cyklicznie obserwuję zaczerwienienia penisa w obrębie sciągnietego napletka oraz żołędzia. Robiłem badania na choroby weneryczne i nic nie wykazało. Lekarz przepisał mi całą masę leków przeciw grzybiczych oraz tych na choroby wen. jednak nic to nie dało. Wygląda to jak siateczkowe zaczerwienienia o różnej intensywności. Z reguły gdy nakremuje go zaczerwienienia znikają lub się zmniejszają jednak po kilku dniach lub godzinach wracają. Nie mam już pomysłu co to może być. Lekarz mówi że nie widzi choroby jednak wcześniej nie miałem takich problemów.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Konsekwencje opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

z samego opisu można byłoby wnioskować, że cierpi Pan na jakąś chorobę weneryczną, bądź za wszystko odpowiada jakaś infekcja intymna. Jeżeli jednak wyniki wychodzą dobre, to problemu trzeba szukać gdzie indziej.

Musi sobie Pan odpowiedzieć, czy oprócz zaczerwienienia, nie występuje ból prącia lub jego swędzenie. Warto mieć też na uwadze jakiś uraz lub podrażnienie spowodowane np. nową bielizną i proszkiem do prania.

Może też taki stan jest zupełnie normalny, skoro badania nie wykazują zmian chorobowych. Trzeba jednak sprawdzić, czy nie uczula Pana wspomniana wcześniej nowa bielizna, czy proszek do prania.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty