Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy swędzenie oraz pieczenie penisa po stosunku?

Witam. Mam 18 lat i mam taki problem, iż 4 dni temu ( środa ) uprawiałem seks ze swoją dziewczyną. Następnego dnia rano odczuwałem swędzenie oraz zauważyłem zaczerwienienie penisa. Intensywne swędzenie utrzymywało się do soboty. Jest niedziela, zaczerwienienie się lekko zmniejszyło, swędzenie jest mininalne w okolicy napletka, natomiast na żołędziu widoczne są malutkie czerwone kropeczki / chrostki ktore również zaczynają znikać, skóra żołędzia jest wysuszona oraz zaczyna sie łuszczyć. Seks uprawiałem w prezerwatywie ( zaznaczę że kupiłem inną prezerwatywe niż zwykle ). I teraz moje pytania brzmią. Co to w ogóle może być? Czy może to mieć związek ze zmianą prezerwatywy oraz możliwością wystąpienia uczulenia, ponieważ gdyż wcześniej nie miałem takiego problemu? Jeśli tak to czy to wszystko samoistnie przejdzie czy muszę coś zrobić? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź!
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli dolegliwości pojawiły się równocześnie z zastosowaniem innej prezerwatywy, to uczulenie na substancje zawarte w prezerwatywie jest niewykluczone. Niemniej Pana objawy wskazują również na infekcję grzybiczą – powoduje ją drożdżak, najczęściej jest to Candida albicans. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Proszę przede wszystkim zadbać o higienę – częstą zmianę bielizny oraz ręczników i bezwzględnie powstrzymać się od zbliżeń intymnych z partnerką. O tym, jak w warunkach domowych można leczyć tę infekcję mówią nasi eksperci w odpowiedziach na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-leczyc-grzybice-penisa.

Jeżeli dolegliwości nie ustąpią, warto na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem, np. z dermatologiem, gdyż może być konieczne obejrzenie zmian, by móc postawić właściwą diagnozę.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy