Co robić z tym swędzeniem członka?

Witam. Od pewnego czasu czuje dyskomfort penisa, coś jakby swędzenie. Trwa to już dwa tygodnie, na parę dni przestało ale znowu wróciło. Zwiększone jest oddawanie moczu, przynajmniej raz w nocy wstaje oddać mocz. Nie czuje żadnego bólu, ani pieczenia podczas oddawania moczu. Na początku żołądź był trochę zaczerwieniony i miał czerwone kropeczki, ale już to znikło. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zmiany skórne na penisie oraz swędzenie tych okolic wymagają wizyty w gabinecie lekarskim. Lekarz musi zobaczyć zmiany, aby postawić odpowiednią diagnozę i zaproponować leczenie. Niestety nie da się tego zrobić na odległość.

Częstą przyczyną swędzenia narządów płciowych jest infekcja grzybicza. Wówczas pojawia się nie tylko dyskomfort związany z uczuciem swędzenia, ale również może występować podrażnienie i zaczerwienie prącia, dolegliwości bólowe, odczuwanie parcia na pęcherz i związane z tym częste oddawanie moczu, problemy z odciąganiem napletka, obecność wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu, biały nalot czy wysypka.

Wymienione przez Pana objawy wpisują się w objawy grzybicy penisa, jednak diagnozę może postawić wyłącznie lekarz. Leczenie grzybicy polega na aplikowaniu płynu bądź maści przeciwgrzybiczej. Zachęcamy więc do wizyty u dermatologa, który przepisze Panu leki.

Więcej informacji na temat tego schorzenia znajdzie Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty