Czy tak objawia się grzybica penisa?

Czy to grzybica penisa? Po stosunku z moim chłopakiem zaobserwowalem na zoledzi penisa zaczerwienienie oraz wiekszosc suchosc w jednym miejscu(napletek podczas zsuwania byl sklejony z tym miejscem)teraz po 3 dniach miejsce tego zaczerwienienia luszczy sie bardzo. Nie boli, nie piecze, nie swedzi oraz nie mam zadnych innych dolegliwosci. Dodam iz nie korzystalismy z prezerwatywy, jestesmy obaj zdrowi. Czy to mozliwe, ze to grzybica czy zwykle przetarcie po stosunku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć o infekcji penisa. Taka dolegliwość ma najczęściej podłoże grzybicze lub bakteryjne. Infekcja objawia się w większej ilości przypadków zaczerwienieniem, pieczeniem, swędzeniem i obrzękiem miejsca objętego tą dolegliwością.

Na rynku można znaleźć preparaty, które można kupić bez recepty. Należą do nich głównie maści antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które w przypadku infekcji, mogą załagodzić jej objawy. Zalecamy jednak, aby udał się Pan do dermatologa lub urologa. Odpowiedni specjalista, z pomocą odpowiednich badań, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę Pana problemu i zaproponować ewentualne leczenie. Pomocne będzie tutaj pobranie wymazu z prącia i jego zbadanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-osoba-z-grzybica-penisa-moze-uprawiac-seks

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bialy-nalot-na-penisie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.