Czy zapalenie pęcherza moczowego może być groźne?

Witam
Mam 21 lat, jestem mamą 9-miesięcznej córeczki, od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. 4 dni temu pojawiły mi się czarne, z domieszka krwi, upławy z lekkim towarzyszącym przy tym bólu podbrzusza, przy czym ból potrafi się nasilić.
Byłam z tym oczywiście u ginekologa, gdy ból ustępował wraz z upławami po miesiączce, po wizycie u ginekologa okazywało się, że to jest zapalenie pęcherza.
Gdy pojawiały się tego typu upławy, nie było mnie w Polsce i nie mogłam się skonsultować ze swoim ginekologiem, bardzo się tym martwię, że coś się dzieje poważniejszego, proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nieleczone zapalenie pęcherza moczowego może nieść za sobą groźne powikłania. Często dochodzi do przeniesienia infekcji na inne narządy układu moczowego (np. zapalenie nerek).
Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz zleci  badanie ogólne moczu i posiew, który pozwoli stwierdzić, jakie bakterie są przyczyną choroby, i dobrać odpowiedni antybiotyk. Przy nawracających zapaleniach wskazane jest wykonanie USG układu moczowego.