Czy zastosowanie czopka doodbytniczego do pochwy jest groźne?

Dzien dobry. Omylkowo zastosowalam czopek doodbytniczy Diclac 100 do pochwy. Pochwa zaczela piec, wiec szybko sie umylam i wtedy dopiero zrozumialam, ze sie pomylilam. Czopek zdazyl sie jednak juz rozpuscic. Co teraz? Czy grozi mi np zapalenie pochwy? Proszę o pomoc, Monika, 25 l.

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze nie , jest to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny , być może nastąpić mogło. Inne wchłanianie leku i ew działania ogolnoustrojowe i podrażnienie pochwy