Czy zaszłam w ciążę podczas stosunku przerywanego?

Dzień dobry, czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Uprawialam stosunek przerywany. Pierwszy okres dostałam 4 dni później i trwał 5 dni, nastepny spóźnił się o aż 6 dni i rowniez trwal 5 dnj, lecz mogło to być spowodowane usunięciem ósemem i braniu związku tym antybiotyku. Czuje się źle od pewnego czasu, boli mnie głowa i mam zawroty głowy jestem rowniez senna, widzę też że brzuch mi się powiększa, chce mi się więcej jeść od pewnego czasu i pić, też więcej sikam. Czy dwa okresy w ciągu 2 miesięcy mogą wykluczyć ciąża? Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dwie menstruacje po odbytym ryzykownym stosunku przerywanym z pewnością wykluczają ciążę. Aby mieć 100% pewność może Pani również wykonać test ciążowy, który da Pani pewny i wiarygodny wynik.

Miesiączka nie zawsze musi pojawiać się w terminie. Czasem cykl miesiączkowy zmienia swoją długość na skutek różnych czynników, takich jak stres, infekcje, podróże, wysiłek fizyczny czy np. antybiotykoterapia, o której Pani wspomina.

Opisane dolegliwości mogą mieć wiele różnych przyczyn, dlatego po wykluczeniu ciąży proszę udać się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o swoim samopoczuciu. Warto wykonać podstawowe badania, które zobrazują Pani stan zdrowia.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-miesiaczki-od-stosunku-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/4-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pojawienie-sie-dwoch-miesiaczek-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.