Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zawroty głowy mogą być objawem nerwicy lękowej?

Witam, od jakiegoś czasu mam krótkie zawroty głowy, kiedy robię test i staję na jednej nodze z zamkniętymi oczami momentalnie zaczynam się kiwać i mam wrażenie że się wywrócę, czy może to być objaw nerwicy lękowej czy jestem na coś chora?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam,
Zawroty głowy mogą być jednym z objawów nerwicy lękowej ale tez nie muszą. Aby definitywnie to stwierdzić najpierw należałoby zrobić badania ogólndne i neurologiczne. Jeżeli chodzi o kwestie nerwicowe to warto zadać sobie pytania: czy często zamartwiam się rożnymi sprawami? ; czy przesadnie boję się że rożne przykre rzeczy mogą mi się przytrafić?; czy boję się i często martwię o swoje zdrowie?; czy często czyję bezradność? Czy dużo czasu poświęcam na sprawdzanie mojego stanu psychofizycznego?
Jeśli na większość pytań odpowiedziała Pani twierdząco może oznaczać to że należałoby sprawdzić czy nie cierpi Pani z powodu problemów nerwicowych i ewentualnie skorzystać w tej sprawie z pomocy terapeutycznej.
Pozdrawiam,
Anna Mochnaczewska

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy