Czy zawroty głowy mogą być objawem nerwicy lękowej?

Witam, od jakiegoś czasu mam krótkie zawroty głowy, kiedy robię test i staję na jednej nodze z zamkniętymi oczami momentalnie zaczynam się kiwać i mam wrażenie że się wywrócę, czy może to być objaw nerwicy lękowej czy jestem na coś chora?

Witam,
Zawroty głowy mogą być jednym z objawów nerwicy lękowej ale tez nie muszą. Aby definitywnie to stwierdzić najpierw należałoby zrobić badania ogólndne i neurologiczne. Jeżeli chodzi o kwestie nerwicowe to warto zadać sobie pytania: czy często zamartwiam się rożnymi sprawami? ; czy przesadnie boję się że rożne przykre rzeczy mogą mi się przytrafić?; czy boję się i często martwię o swoje zdrowie?; czy często czyję bezradność? Czy dużo czasu poświęcam na sprawdzanie mojego stanu psychofizycznego?
Jeśli na większość pytań odpowiedziała Pani twierdząco może oznaczać to że należałoby sprawdzić czy nie cierpi Pani z powodu problemów nerwicowych i ewentualnie skorzystać w tej sprawie z pomocy terapeutycznej.
Pozdrawiam,
Anna Mochnaczewska