Czy zażywanie jodu ma wpływ na miesiączkowanie?

Witam serdecznie, od dwóch miesięcy zażywam jodid 200 na problemy z tarczycą ( TSH blisko 5.5). Od tego też czasu nie miesiączuje. Dodam, że zawsze w tej kwestii nie miałam żadnych problemów- miesiączkowałam regularnie. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne (Velafee) i również z miesiączką nie miałam nigdy problemów. Około miesiąca temu byłam u ginekologa- stwierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dlatego nie mam pojęcia co mi dolega, czy zażywanie jodu ma wpływ na miesiączkowanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie powinno mieć wpływu. Proponuję ponownie oznaczyć poziom tsh i koniecznie udać się do lekarza endokrynologa i ginekologa.