Czy zażywanie tabletki antykoncepcyjnej i równoczesne picie alkoholu może obniżyć skuteczność leku?

Witam,Stosuje tabletki antykoncepcyjne Yaz. Chcialam sie dowiedziec czy zazywanie tabletki i rownoczesne picie alkoholu moze obniczyc skutecznosc leku? (Wylaczajac takie sytuacje jak wydalenie tabletki podczas wymiotow czy biegunki) Chodzi mi o sporadyczne picie alkoholu. Natknelam sie na wiele opini lekarzy czesto sprzecznych ze soba. Bardzo nurtuje mnie to pytanie. Prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Alkohol nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.