Czy żebra po wypadku jeszcze się nie zrosły?

Dzień dobry, mam pytanie. Na początku sierpnia miałam lekki wypadek, w którym ucierpiały moje żebra. Zaraz na następny dzień z powodu silnego bólu udałam się do lekarza. Obawiałam się, że mogę mieć złamane żebra z lewej strony. Na wizycie lekarz oznajmił mi, że był to dość mocny wypadek i mam bardzo obite żebra, ale na szczęście nie uległy one złamaniu. Lekarz zalecił mi dużo leżenia i odpoczynku a także robić okłady i przepisał tabletki na uśmierzenie bólu. Powiedział mi także, że żebra długo się regenerują i mogą się wygoić dopiero za miesiąc. I teraz mam ważne pytanie. Od wypadku mija dwa i pół miesiąca i co prawda jak chodzę, czy siedzę czy robię jakieś czynności nie czuję bólu, jednak gdy leżę a w szczególności na lewym boku, ponieważ tam się uderzyłam ból ten jest dość silny. I aktualnie nie mogę nawet spać na tym boku. Chciałabym zapytać, czy jest możliwość, że żebra się jeszcze nie wygoiły do końca? Czy może jest jakiś inny powód? I czy powinnam się zgłosić ponownie do lekarza z tym problemem?
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

złamane żebra goją się w czasie od około 6 do 8 tygodni. W przypadku stłuczenia czas ten ulega oczywiście przyspieszeniu.

W Pani sytuacji ból jest raczej czymś nietypowym, dlatego warto udać się do ortopedy i wykonać przynajmniej RTG klatki piersiowej. Możliwe, że dyskomfort jest spowodowany przedłużonym procesem gojenia, jednak należy sprawdzić, czy z żebrami i ich okolicą jest wszystko w porządku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-zebra

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.