Czy żeby test BHCG był wiarygodny, trzeba poczekać do kolejnej miesiączki?

widziałam że wcześniej poruszany był ten temat. ale odpowiedź nie była jednoznaczna. miałam stosunek ze swoim mężem w ostatnich dniach okresu.teoretycznie nie powinnam mieć dni płodnych,ale cykle mam nieregularne. chce wykonac test betahcg z krwi w laboratorium. czy żeby test był wiarygodny trzeba poczekać do kolejnej miesiączki, czy MOŻNA GO WYKONAĆ 16 dni po stosunku?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Można go spokojnie wykonać po 16 dniach od stosunku. Testów z moczu nie należy wykonywać przed datą planowej miesiączki, gdyż ich wynik będzie niewiarygodny.