Czy zespolenia po złamaniu nogi będą wyjmowane?

Witam! 15.01.2014r. mialem wypadek na wfie, w wyniku którego złamałem noge w dwoch miejscach (tylna krawędź piszczela strzałka). Minal rok od operacji, pomimo pewnych powikłań i malych poprawek u chirurgów noga ma się dobrze oprocz lekkiej opuchlizny. Kosci zostały zespolone : strzałka płytką AO 5 srub,piszczel-2 śruby. Słyszałem kilka odpowiedzi na moje pytanie,a brzmi ono tak: czy te zespolenia będą wyjmowame i czy w ogole powinny być wyjęte? Po jakim czasie?Wyjmowac czy nie? Prosze o odp ;)

Oczywiście, elementy zespolenia będą usunięte. Pani kość ma przejąć całość obciążeń. Elementy metalowe miały jedyni pomóc w zrośnięciu się złamanych kości. Ustalenie terminu po potwierdzeniu prawidłowego zrostu przez leczącego ortopedę.