Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy osoba po złamaniu kości śródręcza może się podciągać na drążku?

Złamałem kość śródręcza z przemieszczeniem. Kość została nastawiona. Obecnie mam na niej płytkę usztywniającą przykręconą około 5-cioma śrubkami już od ponad roku a rana jest bardzo dobrze zagojona (prawie nie widać blizny). Czy w takim przypadku podciąganie na drążku jest przeciwwskazane? Czy może jakieś inne ćwiczenia siłowe bądź sporty też są przeciwwskazane gdy się posiada taką płytkę usztywniającą kość? I ostatnie pytanie czy taka płytka gdybyzostałaby wyjęta jakie poniesie to konsekwencje?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Jeśli jest zrost to zwykłe ćwiczenia siłowe np. z ciężarkami nie są przeciwskazaniem. Jednakże w zwisie na drążku działają duże siły pozaosiowe a płytka jest strukturą sztywną, więc może dojść do mikrourazów na styku śrub z kością. Po zakończeniu rekonwalescencji (1-2 lata) elementy metalowe powinny być usunięte. Należy pamiętać, że kość do czasu zalania otworów po śrubach będzie znacznie osłabiona. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy