Czy Zineryt zagraża ciąży?

Witam, czy kilkurazowe (4 razy) użycie roztworu Zineryt w 8 tyg ciąży może zaszkodzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam

Zineryt to antybiotyk wydawany na receptę, który stosowany jest w dermatologii w przypadku trądziku.

Nie należy stosować go w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy lekarz zadecyduje, że przyjmowanie leku jest konieczne. Jeśli w Pani przypadku tak było, proszę zaufać lekarzowi.

Leku nie powinny stosować również osoby uczulone na substancje czynne i pomocnicze, które są w nim zawarte.

Pytania o stosowanie leku Zineryt w ciąży pojawiły się już na naszym portalu. Znajdują się one pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-lek-zineryt-w-20-tyg-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zastosowania-zineryt-w-12-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.