Czy krwawienie z nosa zagraża ciąży?

Witam, jestem po jednym poronieniu i przy mojej aktualnej ciąży 27 tc biorę acard 75 i clexane 400, wczoraj dostałam 2 godzinnego krwawienia z nosa. Lekarz kazal brać acard co 2 dzień, czy nic złego nie stanie się z Dzieciątkiem?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dla większości kobiet w ciąży krwawienie z nosa nie oznacza niczego poważnego. W Pani przypadku może być jednak ono związane z przyjmowaniem leków.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Acard, może być on stosowany w pierwszym i drugim trymestrze ciąży (oczywiście po konsultacji z lekarzem). Przyjmowanie go w trzech ostatnich miesiącach ciąży nie jest zalecane ze względu na ryzyko komplikacji zarówno u matki, jak i dziecka.

Proszę porozmawiać z lekarzem, który przepisał Pani lek. Powinien on ocenić ryzyko i podjąć decyzję, czy przyjmowanie tego leku niesie ze sobą więcej korzyści dla Pani niż ewentualnych skutków dla płodu. Być może istnieje możliwość przyjmowania innego leku będącego zamiennikiem.

Krwawienie to jeden ze skutków ubocznych leku Acard. Oprócz tego może pojawić się zgaga, bóle brzucha, nudności lub reakcje alergiczne.

Więcej informacji o leku Acard znajdzie Pani na naszym portalu pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/acard.

Podobne pytania pojawiły się już w pytaniach do specjalistów pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-acard-w-ciazy-jest-bezpieczny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-przyjmowania-acard-w-czasie-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.