Czy złóg może samoistnie zejść z nerki?

Witam . Od dłuższego czasu odczuwam ból w okolicy prawej nerki promieniujący z przodu brzucha. Wybrałam sie na USG, gdzie badanie wykazało, że : w kielichu środkowym nerki jest złóg 5mm. Jakie próby pozbycia sie tego kamienia podjąc ? jakie leki przyjąć aby ten kamien wydalić/rozpuścic i czy wogóle jest szansa na to, ze samoistnie zejdzie?

złóg w kielichu 5mm może samoistnie nie zejść. Warto stosować leki roślinne, może pomogą. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.