Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy da się samoistnie wydalić kamień zlokalizowany w górnym kielichu prawej nerki?

Czy da sie samoistnie wydalic kamien 4mm zlokalizowany w gornym kielichu prawej nerki? Jak przyspieszyc ten proces? Czy jesli nerka juz teraz bardzo boli, mozna usunac ten kamien w sposob zabiegowy? Na czym polega kwalifikacja do takiego zabiegu? Czy kazdy kamien mozna usunac?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jest to mały kamień i jest szansa na samoistne wydalenie go z dróg moczowych. Z racji na mały rozmiar może być trudne zabiegowe usunięcie kamienia. W celu samodzielnego usunięcia kamienia należy pić dużo płynów. Ponadto odpowiednia dieta sprzyja rozpuszczeniu pewnych typów kamieni, jednak aby tego dokonać konieczna jest znajomosć chcarkteru złogów jakie powstają w drogach moczowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy