Stwierdzony kamień w kielichu nerki prawej

Witam-proszę o szczerą odpowiedz-miałam stwierdzony kamień w kielichu nerki prawej(6mm)-za jakiś czas okazało się, że kamienia nie ma-ale z powodu złego samopoczucia miałam ponownie zrobione USG (inny radiolog) okazało się ,że jest złóg 7mm w kielichu nerki-ale to może tak być oświadczył-ale lekarz prowadzący dał przekaz do urologa-a tam znowu okazało się,ze nie ma żadnego kamienia-proszę powiedzieć czemu takie diagnozy? czy to na pewno kamień? i chowa się? a ból pod łopatką skąd?

Na pewno decydujące zdanie w sprawie istnienia lub nie kamienia w nerce ma urolog prowadzący i to do niego należy decyzja co do dalszego postępowania. Dlatego proszę informację na temat stanu Pani układu moczowego uzyskiwać bezpośrednio od urologa prowadzącego. Ból pod łopatka może mieć całkiem inne tło np. związane z patologią w zakresie kręgosłupa odcinka piersiowego.

Niestety, poziom opisu badań USG jest bardzo różny - najlepiej korzystać z gabinetów w których lekarz ma Certyfikat Polskiego Tow. Ultrasonografii. To jedna możliwość... Druga to taka, że kamień był, lekarz go widział w USG, potem został wydalony, w tym czasie USG nic nie wykazało, a potem pojawił się kolejny i znów był na USG. Kamień ok. 7 mm powinien dać cień na RTG przeglądowym jamy brzusznej - należy wykonać to badanie. W skrajnych przypadkach wykonuje się tomografię komputerową układu moczowego. Urolog musi rozstrzygnąć o dalszym postępowaniu - i diagnostycznym i leczniczym. Co do bólów - przeważnie są to nerwobóle pochodzenia korzonkowego (kręgosłup).