Złóg w kielichu górnym nerki prawej
Proszę o interpretacje wyników usg,jamy brzusznej.W prawym płacie wątroby torbiel13mm,poza tym wątroba jednorodna,niepowiększona.Pącherzyk żółciowy bez konkrementów.Pź nieposzerzony.trzustka o cechach stłuszczenia.Sledziona w normie.Nerki prawidłowej budowy i wielkości,bez poszerzenia układów zbiorczych.W kielichu górnym nerki prawej złóg dł.2,5mmPonadto w obu nerkach zespoły wzmożonych odbić.Pęcherz moczowy pusty.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Niewydolność nerek w cukrzycy
Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani,
Torbiel wątroby, jeżeli nie będzie się powiększać, nie stanowi żadnego zagrożenia.
Złóg w nerce prawej 2,5 mm (nie jest to błąd?) może dawać objawy bólowe. Jeżeli jest to złóg odlewowy 2,5 cm - wówczas bez obaw.
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg