Kamień w kielichu nerki a przyjmowanie Rowatinexu

Dzień dobry. Mój partner (33 l.) ma kamień w lewym kielichu nerki (8mm). Był u lekarza rodzinnego. Od 5 dni przyjmuje Rowanitex, czekamy na przemieszczanie się kamienia. Na razie nie odczuwa dolegliwości bólowych. Boję się, ze wielkość kamienia uniemożliwi mu samoistne wydalenie. Czy można taki kamień rozkruszać, np. ultradźwiękami? Lekarz nic o tym nie wspominał... Czy przy pojawieniu się kolki nerkowej powinniśmy pojechać do szpitala, czy znosić ból w domu, pomagając sobie No-Spą?

Aleksander Ropielewski

Rodzaj leczenia zależy od rozmiaru kamienia oraz materiału z jakiego jest złożony. Przy napadzie kolki prosze jechać na pogotowie.