Sposoby na wydalenie kamieni z nerki

Witam. Dowiedziałem się ze mam kamienie na nerce, moje pytanie jak dlugo schodzi kamień z nerki i z moczowodu,jakie są najlepsze sposoby wydalenie,bo w Internecie jest dużo informacji,ale nie wiadomo co wybrać . Dodam tylko ze kamienie mają 6 mm. Czytałem że można jakoś rozkruszyc kamienie. prosze o dobre rady

Magdalena StusiĹska

Duże kamienie można rozkruszać kilkoma metodami, ten jest jednak niewielki. To ile będzie schodził zależy od jego umiejscowienia.