Kamień na nerce u 29-latki

okolo miesiaca temu trafilam do szpitala ze strasznym bolem z lewej strony po badaniach okazalo sie ze mam niewielki kamien tzn 3 mm na nerce dostalam odpowiednie leki ktore mialy mi pomoc w wydaleniu jego jednak po dwoch dniach trafilam ponownie z jeszcze wiekszym bolem okazalo sie ze moj kamyk utkna prawdopodobnie w przewodzie moczowym mialam miec zrobiony zabieg lecz go odwolano moje pytanie brzmi jak dlugo moge chodzic w takim stanie mieszkam w ie i tu nie mam dostepu do badan taki prawo

Witam, jeśli rzeczywiście jest to kamień o średnicy 3 mm to szansa na jego samoistne wydalenie jest bardzo duża. Jeśli nie będzie bólów to wykonałbym powtórzenie badania, które wykazało kamień za 2 tygodnie i zobaczyłbym jaka jest sytuacja - czy wyszedł, czy przemieścił się, czy jest w tym samym miejscu - a wtedy decyzja co do leczenia. Pozdrawiam RH