Czy kamień może się zablokować w nerce?

Witam,pytanie do lekarzy zajmujacych sie leczeniem nerek. Czy kamien nerkowy moze sie zablokowac w nerce?bo od kilku dni czulam bol nerki dopiero jak w nia zaczelam uderzac to bol zacza sie zmniejszac i znikna. Czy to mozliwe ze w ciagu 4 miesiecy znowu sie pojawily duze zlogi?mialam laserowe rozdrabianie kamieni

Kamień znajdujący się w nerce może zablokować odpływ moczu bądź z fragmentu nerki (kielich) do miedniczki, bądź z nerki do moczowodu, bądź poprzez moczowód ku pęcherzowi. Nawrót kamicy może być prawdziwy (kamienie zostały ewakuowane całkowicie i powstały nowe) bądź rzekomy (niecałkowita ewakuacja kamieni i ich przyrost masy). Kamica ma tendencję do nawrotów. Pozdrawiam rh