Kamień o miękkiej strukturze mlekowo-wapniowej w nerce

Witam,stwierdzono u mnie kamien 8x5x3 o miekkiej strukturze mlekowo-wapniowej w lewej nerce,lekarz zbagatelizowal problem,twierdzac,ze tepy bol to uchylki jelita grubego,poniewaz czesto mi sie odbija ,miewam zaparcia.Jestem na diecie,ale nic sie nie zmienia a bol promieniuje pod lewa lopatke .Kolonoskopie mialam robiona 4 lata temu i te uchylki wykazala ,zalecono nastepna kolonos.za 10 lat.I to wszystko.Wczesniej nie odczuwalam bolu ,zaczelo sie 2 mce temu Lekarz zalecil tylko diete Morfol.Ok.

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

w badaniu USG jamy brzusznej bądź w urografii można wykazać czy kamień ten powoduje problemy z odpływem moczu, co skutkować mogłoby bólami. Po poradę proszę kierować się do lekarza urologa.

Pozdrawiam