Kamień w lewej nerce u 54-letniej kobiety

Witam, zrobilam USG nerek,w lewej jest 8x5X3 miekki kamien,ostatnio USG nerek rok temu nic nie wykazalo.Zalecono mi zrobic tomografie komputerowa,ale ja nie chce jej robic poniewaz kilka przeswietlen zrobilam juz w tym roku.Chca sprawdzic czy gdzies jeszcze sa kamienie lub ich kawalki.Ja mam lekki bol z prawej strony boku .Myslalam,ze nastepnym krokiem bedzie usuwanie tego kamienia.Chce odmowic bardzo inwazyjnego badania jakim jest TK.Wynik mowi tylko o kamieniu,niczego innego tam nie bylo.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przed wyborem właściwej metody leczenia konieczna jest właściwa diagnostyka odnośnie wielkości i lokalizacji złogów, zdjęcie RTG z pewnością nie jest wystarczające. Jednakże, jeśli obawia się badania tomografii komputerowej proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym na temat dostępności w Pani rejonie innych metod diagnostycznych. Pozdrawiam.