Kamień w lewej nerce
Witam serdecznie! Mam 17 lat. Na USG pokazało kamień w lewej nerce 5 mm. Brałem leki: Debelizyne 30 dni, Urolesan krople 30 dni, wcześniej Nolicin 10 dni, Urosept 10 dni. Mam stan podgorączkowy 37.4, dzień, w nocy i rano 36.6. Ostatnie badania robiłem 27-28.12.2011: Krew: LEUKOCYTY 9,0; ERYTROCYTY 5,5; HEMOGLOBINA 15,7; HEMATOKRYT 46,3; MCV 83,7; MCH 28,4; MCHC 33,9; PŁYTKI KRWI 277; NEUTROCYTY 49,1; LIMFOCYTY 41,2; MONOCYTY 6,4; EOZYNOCYTY 3,1; BAZOCYTY 0,2; NEUTROCYTY 4,43; LIMFOCYTY 3,72; MONOCYTY 0,58; EOZYNOCYTY 0,28; BAZOCYTY 0,02; RDW-CV 13,50; RDW-SD 40,50; MPV 10,10; Rozmaz manualnie: PAŁECZKOWATE 3; SEGMENTOWATE 51; KWASOCHLONNE 2; LIMFOCYTY 40; MONOCYTY 4. Mocz: PH 5,5; Ciężar właściwy = 1,030; LEUKOCYTY 3-5; KRYSZT. SZCZAW. WAPNIA d. LICZNE. USG: podejrzenie stanu po wydaleniu drobnego złogu z nerki lewej. Do wyjaśnienia niewielka splenomegalia. Śledziona poszerzona w osi poprzecznej 59,5 mm, drobne 4,8 mm echo w kielichu środkowym może sugerować obecność słabo uwapnionego złogu. Bardzo proszę o poradę, co mam dalej robić? Czy muszę jechać do szpitalu? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie!
Na chwilę obecną jeżeli nie ma objawów nie ma potrzeby, aby udawać się do szpitala. Z pewnością konieczne będzie dalsze leczenie, ale prawdopodobnie w ramach poradni specjalistycznych. Natomiast niestety bez możliwości przeprowadzenia badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie da się decydować o dalszym leczeniu - w tym celu konieczna jest wizyta u prowadzącego lekarza. Opis USG sugeruje, że kamień nadal w nerce się znajduje, ale nic nie jest napisane, aby powodował zastój moczu.
Wyniki badań wymagają wyjaśnienia- prawdopodobnie lekarz rodzinny skieruje Pana do poradni specjalistycznej w celu wyjaśnienia zarówno powiększenia śledziony, jak stwierdzenia co należy dalej robić z obecnym w nerce kamieniem. Ponadto wyjaśnienia wymagają powtarzające się stany podgorączkowe. Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam