Kamień w lewej nerce u 28-latka

Witam, mam kamień ok. 1 cm w dolnym kielichu w lewej nerce. Stwierdzono, że muszę go rozbić metodą eswl. Dostałem informację, iż w Niemczech mogę założyć „szynę” między nerką a pęcherzem która ma być zabezpieczeniem gdyby rozkruszony kamień utkwił w moczowodzie. Szyna ma za zadanie tworzyć ujście dla moczu gdyby kamień zatkał moczowód. Czy słyszeliście Państwo o czymś takim i czy powinienem się na to zdecydować?

Witam,
zabieg ESWL jest jak najbardziej właściwym postępowaniem.
Aby ułatwić wydalenie rozkruszonego złogu po zabiegu, konieczne jest stosowanie leków rozkurczających drogi moczowe i wypijanie co najmniej 2,5 l płynów na dobę. Pacjentowi zaleca się również po zabiegu chodzenie po schodach (również ułatwia wydalanie rozkruszonych kamieni)
"Szyna" o której Pan pisze to zapewne cewnik moczowodowy.

pozdrawiam