Kamień w kielichu nerki a ESWL

witam mam kamień w środkowym kielichu lewej nerki bardziej u góry o sr 1 cm na wysokości L5 ,niestety po zabiegu URS kamień pozostał w nerce ,nie mogli sie przecisnąć przez wąski moczowód ,wiec założyli mi sondę DJ i teraz kierują na ESWL i mam pytanie czy ta metoda będzie skuteczna w moim przypadku i czy obrany kierunek leczenia jest prawidłowy?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że tak. Proponuję kierować się zaleceniami lekarzy prowadzących, bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.