Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Czekam na zabieg kruszenia kamienia nerkowego (eswl) w prawej nerce. Jakie mogą być powikłania po zabiegu, czy zabieg jest bezpieczny?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zabieg kruszenia kamieni nerkowych jest powszechnie stosowaną i ogólnie uznawaną za bezpieczną metodą leczenia kamieni nerkowych. Podczas operacji używa się fali uderzeniowej z zewnątrz ciała, aby rozbić kamienie nerkowe na mniejsze fragmenty, które mogą być łatwiej wydalone z moczem. Mimo że jest to technika minimalnie inwazyjna i ma mniej powikłań w porównaniu z innymi metodami chirurgicznymi, jak każda procedura medyczna, może wiązać się z pewnym ryzykiem.

Najczęstszym powikłaniem jest pojawienie się krwawego zabarwienia moczu. Oprócz tego może się pojawić lekki dyskomfort w miejscu pozabiegowym.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kamica-nerkowa-a-zabieg-eswl

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.