Sposoby leczenia kamienia w nerce

usg kamien na nerce lewej w kielichu dolnym o wym 1 cm jakie sa metody leczenia?

Szanowna Pani,
W takiej sytuacji najlepszą metodą jest litotrypsja czyli rozbicie kamienia za pomocą fali ultradźwiękowej.
Proszę poszukać w internecie pracowni, która takie zabiegi wykonuje.

z poważaniem,

J.Zachwieja

Witam, najlepsza metoda (choć w przypadku kamienia w dolnym kielichu niekiedy mniej skuteczna) to zabieg ESWL - litotrypsja falami uderzeniowymi (nie ultradźwiękami) wytwarzanymi poza ustrojem chorego. Jednak nie wiem, czy w Pani przypadku nie lepsza byłaby metoda przezskórnego skruszenia i wydobycia kamienia (tzw. PCNL) - bardziej inwazyjna lecz bardziej skuteczna i szybsza.. Proszę to skonsultować z urologiem. Pozdrawiam RH