Kamienie w pęcherzyku żółciowym i kamienie w nerce

Witam zdiagnozowano u mnie liczne kamienie w pęcherzyku żółciowym do 6 mm oraz kamien w prawej nerce 5 mm i lewej nerce 4,5 mm,miałam bardzo silny ból w nadbrzuszu z wymiotami i mam lekko stłuszczoną wątrobę.Od roku lecze sie na niedoczynnosc tarczycy..Mam 26 lat i nie wiem czy usunac pęcherzyk czy nie,stosowałam kuracje cytrynową oraz pije fitolizynę, boje sie czy nic gorszego z tego nie wyniknie oraz strasznie boje sie iść do szpitala ,co robić? Dziekuje bardzo za porade i odpowiedz.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

lepiej usunąć przyczynę bólu czyli kamienie, zabieg nie jest skomplikowany, część operacji odbywa się laparoskopowo.

Proszę się nie bać - jeżeli usunie Pani przyczynę bóle ustapią.

Pozdrawiam serdecznie